Moim okiem czyli przemyślenia Stylizerki ;)

MAKE PHOTOGRAPHY EASIER - może tak wystarczy?
Najnowsza książka Kasi Tusk - dla pasjonatów fotografii - można przeczytać jednym tchem! Ja tak zrobiłam - no dobrze może dwoma... Bardzo ciekawe i praktyczne sposoby dla czujących o co w fotografii chodzi... Ale może od początku...
Dziś miałam pojechać do Gdyni na warsztaty fotograficzne dla zaawansowanych. To byłby drugi taki weekendowy warsztat w tej szkole (Trójmiejska Szkoła Fotografii w Gdyni). Niestety, przeciwności losu i takie tam, nie pozwoliły...


W między czasie dostałam książkę MAKE PHOTOGRAPHY EASIER. Przeczytałam, obejrzałam przykłady, które były pokazane w książce i naprawę dużo się dowiedziałam. Może to nie profesjonalna szkoła fotografii na jaką się nastawiłam ale chyba tak miało być... Ostatnio odpuściłam wiele rzeczy i już się tak nie "spinam", aby robić wszystko naraz - to niezbyt zdrowe, a ja lubię żyć zdrowo i tylko wówczas się dobrze czuję :) Jadę za to pojutrze do Wrocławia. Skay Tower, który już dawno chciałam zobaczyć i stare miasto, którego dawno nie widziałam też będą zapewne ciekawe! Podsumowując, jak mówi przysłowie: "nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło" - i myślę, że o to w tym wszystkim chodzi! Aby nie robić nic na siłę i odpuścić pewne rzeczy, które w konsekwencji mogą dla nas okazać się niezbyt właściwe... A książka Kasi naprawdę warta polecenia!!!
Fotos by: Stylizerka.pl 

Spełniajcie swoje marzenia - tak jak ja spełniam swoje!!! :)Czas na podsumowanie roku i... przebiegło wspaniale! Pod koniec ubiegłego roku napisałam ponad 50 marzeń na ten rok. Zgadnijcie ile się spełniło...? Ponad połowa! Tak, ponad połowa z tego została zrealizowana. Jak to się robi? Ja robię to od kilku lat tak: najpierw pod koniec roku wypisuję w spokoju i ciszy (aby usłyszeć swoje potrzeby) ok. 50 marzeń - takich, które są we mnie od dawna lub takich, które mam teraz. Marzenia dzielę na kategorie - zdrowie, kariera/praca, rozwój osobisty, rodzina, finanse, hobby, miłość, dbanie o siebie, relacje. Następnie niektóre z tych marzeń - te najpilniejsze zamieniam w cele i zaczynam je planować w czasie. Te marzenia mniej pilne mam w głowie! I jak tylko zauważam jakąś szansę ich zrealizowania to w to idę... i tyle!

Wizualizuję sobie również swoje marzenia - to kwestia wyobraźni. Ja robię to podczas medytacji. Wyobrażam sobie jak urzeczywistnia się to czego tak bardzo chcę! Aby tworzyć spójną całość zaczynam myśleć, iż jestem na tej drodze do zrealizowania celu i że właśnie to zaczyna się już dziać. Tak właśnie zrealizowało się już wiele z moich marzeń. Na ten mijający rok największe, które miałam w głowie od czasów szkoły podstawowej - pies bokserek! Okazało się, że to było również marzenie mojej córki i tak wspólnymi siłami marzycielek... mamy ją!!! ;)

Życzę Wam wszystkim w 2018 roku realizacji swoich marzeń - to bardzo proste - widzieć, myśleć i podejmować decyzje zgodnie z tym co czujecie... intuicyjnie (czyli kierować się pierwszą myślą, która wpadnie Wam do głowy)! :)

Fotos by: Sara Pach
Masaże w SPA - raj dla ciała i umysłu!Dobrze wiemy, że masaże działają dobrze dla naszego ciała oraz umysłu. Są lecznicze, ujędrniające i relaksujące. Czemu więc tak mało z nich korzystamy? Z braku czasu, pieniędzy, czy może dlatego, że wydaje nam się, że w tym czasie moglibyśmy zrobić tysiące innych rzeczy? Cała filozofia polega na zatrzymaniu się na chwilę w miejscu i skupieniu się na... nic nie robieniu... oddaniu się w pełni relaksowi i pozwoleniu na to aby nasz umysł mógł odpocząć od codziennej gonitwy.

Wiem, to bardzo trudne w dzisiejszych czasach ale z drugiej strony dlatego właśnie tyle jest różnego rodzaju chorób już po trzydziestce - ponieważ wciąż pędzimy, nasz organizm jest w stanie wiecznej gotowości do walki i nie ma czasu na odpoczynek... Masaż jest to 50-60 min. relaksu, na który możemy sobie pozwolić co jakiś czas aby nasze ciało i nasz umysł mogły się zregenerować (oczywiście oprócz snu, który to powinien trwać ok. 7 godzin w wieku dorosłym). Dobrym pomysłem jest zajrzenie do SPA by Vienna House - profesjonalna obsługa, przyjemny klimat - wychodzisz zrelaksowana... i o to właśnie chodzi! Nie oszczędzajmy na zdrowiu psychicznym i fizycznym - to po prostu się nie opłaca na dłuższą metę! :) 
Fotos by: Stylizerka.pl and Sara Pach

Pierwsza Komunia... piękny dzień :)


Pierwsza Komunia Święta to piękny dzień i dla rodzica i dla dziecka. Szczególnie takiego dziecka, które nie pyta cały czas o prezenty tylko mówi, że nie może się doczekać aby przyjąć ciało Chrystusa... I pomimo tego, że jestem wierząca ale nie do końca bliskie mi są niektóre zwyczaje kościelne a bardziej bliższe zwyczaje związane z Buddyzmem (jak wiemy Buddyzm to nie inna religia tylko filozofia życia), to warto było skupić się na tych przygotowaniach i poświęcić czas aby efektem tego był właśnie taki dzień... Przyjęcie w Restauracji "Gęsi Puch" - wyjątkowe, obsługa, klimat, wystrój wnętrza, wyśmienite jedzenie, pięknie podane, rewelacyjni animatorzy, dzięki którym dzieci się nie nudziły podczas przyjęcia :) Restauracja godna polecenia! :)

Fotos by: Stylizerka.pl and Sara Pach
Trójmiejska Szkoła Fotografii w Gdyni - no to jest profesjonalizm!


Trójmiejska Szkoła Fotografii w Gdyni - to szkoła, która uczy kładąc szczególny nacisk na praktyczne zastosowanie wiedzy. I całe szczęście, bo z dwudniowych warsztatów wynieśliśmy naprawdę bardzo dużo! Mając tę możliwość uczestniczyć ostatnio w warsztatach prowadzonych właśnie przez ów zespół profesjonalistów, jestem pełna podziwu dla chęci przekazania jak największej wiedzy wszystkim uczestnikom z osobna, którzy chcieli z tej wiedzy skorzystać :) Efektem tego są zdjęcia, których przed warsztatami bym nie zrobiła...Fotos by: Stylizerka.pl 
W nowym roku - życzę wszystkim - realizujcie swoje marzenia!!!


Za chwilę nowy rok i każdy pewnie ma w swojej głowie nowe pragnienia, marzenia i plany. Część z Was zapewne ich nie zrealizuje - dlaczego? Bo stawiamy siebie - a konkretniej nasze marzenia, na plan dalszy. Ten obecny czas (koniec roku) możemy wykorzystać na refleksję - czego tak naprawdę chcemy, o czym tak naprawdę marzymy? Ostatnio dużo czytałam książek na ten temat oraz pewna mądra pani coach (dziękuję za wszystko Marta Kaim) dopowiedziała swoje i już wiem, że nasze marzenia nie spływają z nieba same - trzeba samemu je realizować! Nie planujmy tak po prostu, że to zrobię - tylko konkretnie kiedy - w jakim miesiącu lub którego dnia? I krok po kroku - małymi krokami je realizujmy - są wówczas efekty! Wiem również, że aby być szczęśliwym trzeba robić to co się kocha - czyli mieć swoją pasję i działać w zgodzie z nią, czyli realizować swoje marzenia! Pasja, to ta rzecz, czynność, która nadaje Ci cel w życiu i jest Twoim napędem! Ci, którzy nie wiedzą jaka jest ich pasja, muszą na chwilę zwolnić - usiąść w ciszy i posłuchać swoich myśli - tych, które idą w przyjemną stronę i dokąd się one kierują? Dotarłam również do takiego ćwiczenia, które pomaga określić - czego tak naprawdę się chce w życiu: Na kartce papieru należy napisać w punktach odpowiedzi na pytanie - Czego nigdy więcej nie chciał/abym już w swoim życiu? A następnie do każdego punktu przypasować i napisać odwrotność tego - czyli czego w tym temacie bym chciał/a? Ja zrobiłam to ćwiczenie jakiś czas temu i to rzeczywiście działa! Wyszła z tego wizja mojego życia, taka na którą myśl mam ciarki i czuję entuzjazm oraz pozytywną energię! Spróbuj i Ty zrobić to ćwiczenie - to działa, bo swoją pozytywną energią przyciągasz do siebie swoją wizję i zaczyna samo wszystko się układać - wiem co mówię, wierz mi! :) 

Kochani, życzę więc Wam w tym nowym roku przede wszystkim realizacji swoich marzeń - tylko tyle i aż tyle!Foto by: Stylizerka.pl 

Jarmark Bożonarodzeniowy w łódzkiej Manufakturze - przez chwilę zwalniamy obroty!W ostatnią sobotę byłyśmy z córką w łódzkiej Manufakturze, w której to miał miejsce Jarmark Bożonarodzeniowy. Kramiki, sklepiki, świąteczny nastrój - jest i lodowisko :) W natłoku wszelkich spraw i bieganiny warto chwilę zwolnić i przejść się po stoiskach typowo świątecznych - nie galeriach, nie marketach, tylko właśnie tu lub w takie miejsca w Waszych miastach...Ja tak zrobiłam właśnie. Weszłyśmy do lodowatej bombki posiedzieć, wdrapałyśmy się na górę, na tarasik widokowy, z którego widać cały Jarmark z wielgaśną choinką w tle... Chodziłyśmy po straganikach i oglądałyśmy ozdoby choinkowe oraz wyroby świąteczne. Było i lodowisko - obowiązkowo! :) Naturalny uśmiech i radość mojej córki - to nie ma ceny... Zwolnijmy choć trochę obroty na Święta - warto! :)


Fotos by: Stylizerka.pl 

Warsztaty z Pozytywną Egoistką - MEGA pozytywna energia!Wczoraj miałam okazję uczestniczyć w warsztatach Pozytywnej Egoistki czyli Dagmary Skalskiej, o której książkach pisałam w poprzednich postach. Okazuje się, że po całym dniu z Dagmarą nie jest w stanie nic ani nikt wyprowadzić mnie z równowagi! Sama prowadząca to bardzo drobna osóbka ale - z opinii mojej jak również innych na pierwszy rzut oka wydaje się o wiele bardziej większa i silniejsza. Chyba to jej energia tak działa...
Ponieważ przeczytałam wszystkie jej książki i śledziłam na bieżąco wpisy na FB, wiedziałam czego się spodziewać ale otrzymałam o wiele więcej! Podczas warsztatów Dagmara wyjaśniała jak zarządzać własną energią oraz pokazywała techniki relaksacyjne i uwalniania się od negatywnych emocji. To każdego indywidualna sprawa czy podąży za tym przekazem czy nie, bo ja już dawno wybrałam tę drogę. Jest ona o wiele prostsza i daje dużo spokoju i siły :) Powiem tak - jestem dumna z siebie - jakie poczyniłam postępy na drodze do samorealizacji i wewnętrznego spokoju, przez ostatnie półtora roku! To działa ale trzeba się liczyć z tym, że jest to proces, który trwa i małymi krokami osiągamy to czego pragniemy. Na co dzień, przez ten czas możemy odpierać ataki, że robimy się egoistami i możemy popełniać błędy ale jeśli wytrwamy, bo czujemy, że jesteśmy gotowi na tę zmianę w naszym życiu to sytuacje, które napotykamy zaczynają się składać w jedną całość i tym samym nam sprzyjać w osiągnięciu naszego celu :) Pozytywna Egoistka prowadzi swoją Akademię niedaleko Opola, do której możemy zawitać na wszelkiego rodzaju warsztaty. Podpytałam Dagmarę o warsztaty weekendowe, ponieważ nie ma ich obecnie na jej stronie internetowej. Otóż, dobra wiadomość, po nowym roku pojawią się na niej również one. Ja się na takie warsztaty piszę i na wiosnę mam zamiar zawitać do Akademii Pozytywnej Egoistki na cały weekend! :)

Fotos by: Stylizerka.pl 
Mam mądrą córkę... :)Moja córka wróciła do domu po dwóch tygodniach obozu sportowego. Wyjechała po raz pierwszy na taki samodzielny wyjazd i nie mogę się nadziwić,  że tak sobie poradziła bez ciągłych telefonów do rodziców, płakania do słuchawki i narzekania. Ale to co mnie najbardziej zaskoczyło to przedwczorajsza jej wypowiedź...
"Mama, jak ktoś kogoś kocha to nie wydzwania cały czas,  bo się daje drugiej osobie wolność, pomimo tego,  że się tęskni! Ty też dałaś mi wolność tym wyjazdem i mi zaufałaś - ja też Ci ufam :)" No i mnie wmurowało.  Zdecydowanie już wiem, że mała ma podejście do tematu miłości i wolności takie jak ja i to mnie baaaardzo cieszy :) Tak myślę, że co poniektórych taka ośmiolatka mogłaby wiele nauczyć...
Fotos by: Stylizerka.pl